Užitečné informace

Kotel na tuhá paliva a podlahové vytápění mohou být skvělými partnery. Více se dozvíte v článku.

Správný rozměr kotle na tuhá paliva je jedna věc, ale potřebný minimální prostor v místnosti druhá. Přečtete si na co konkrétně myslet při výběru kotle.

Co znamená, jak vzniká i jaký kotel si můžete vybrat, se dozvíte v tomto článku.

Jaký je výběr tuhých paliv, jak jsou dostupné, kolik zhruba stojí a jak se vám vyplatí.

Do září roku 2022 je potřeba vyměnit staré neekologické kotle na tuhá paliva za nové, kterých kotlů se to týká zjistíte v našem článku Jak zjistit emisní třídu kotle. V tomto článku vám představíme, jak může takový proces vypadat.

V principu, každý současný kotel, ve kterém hoří dřevo, je zplynovací. Přečtěte si, co to ale znamená.

Jak je to se zákazem topení uhlím? Jaké to je topit hnědým uhlím? A kdo miluje topení černým uhlím? Čtěte odpovědi na otázky týkající se topení uhlím v kotli na tuhá paliva.

Zjistěte, jak kotel na pelety funguje a jaké bude pro vás každodenní, týdenní i roční užívání. Zkušenosti, rady a tipy našich zákazníků jsou součástí článku.

Zajímá vás, co to jsou odhořívací a prohořívací kotle? Jednoznačnou odpověď i s kotli, které takto hoří, se dozvíte v tomto článku.

Automatické kotle na tuhá paliva se dají ovládat s přehledem na dálku. Především u automatických kotlů na pelety je užívání velmi pohodlné. Pouze si navolíte vhodnou teplotu jakou chcete mít doma a kotel se sám spouští podle vašeho zadání.