Aktuality

Dáme vám 75 kilogramů paliva pro peletový kotel Biopel mini. Využijte akci, kterou jsme připravili s českým výrobcem pelet Biomac. Zároveň získáte slevu 10 procent na váš příští nákup pelet.

Jste zvyklí topit doma v plynovém kotli, ale trápí vás současná vysoká cena za plyn? Situaci lze vyřešit přidáním druhého zdroje vytápění. Pevná paliva nabízejí i v současné době přijatelné náklady na pořízení.

Na nový kotel teď nemusíte čekat dlouhé týdny. Ať už chcete topit dřevem, uhlím nebo peletami, všechny oblíbené modely mají naši obchodní partneři skladem. Tak který si vyberete?

Rozhodnutí, jakým způsobem budete vytápět svůj dům, je velmi důležité. Ovlivní nejen to, kolik zaplatíte za topnou sezónu, ale také, jak se budete muset o teplo v domě starat. Proto je nejlepší poradit se s odborníky a zvážit vaše možnosti a zvyklosti.

V poslední době se výrazně zvýšila poptávka nejen u kotlů na tuhá paliva, ale vzrostl také zájem o tepelná čerpadla. Velmi hojně se instalují do novostaveb, ale často o tomto způsobu vytápění uvažují i majitelé starších nemovitostí.

Rekordní ceny energií způsobily, že se víc snažíme hlídat platby za bydlení. Náklady na elektřinu a plyn totiž každý měsíc spolknou dvě třetiny českých rozpočtů na bydlení. Úspora energií v domácnosti přitom není složitá.

Vyměňte starý kotel za nový, než bude vytápění vaším starým kotlem nezákonné, protože uplyne lhůta, do níž zákon o ochraně ovzduší nařizuje staré kotle vyměnit.

Zákaz provozu starých kotlů na uhlí se posunul na začátek září 2024. Poté už opravdu nebude možné provozovat kotle emisních tříd 1 a 2. Proto, jen jak to bude možné, neváhejte a vyměňte starý kotel za nový, protože podle odhadů bude současná vlna nákupů pokračovat. Tak ať vám Kotlíková dotace neunikne.

Kvalitní spalování je základem pro správný chod kotle a udržení jeho dlouhé životnosti. Automatický kotel na pelety, tak jako každý kotel na tuhá paliva, potřebuje pro dobré spalování optimální přísun spalovacího vzduchu a kvalitní palivo, které je pro daný kotel určené. Palivo musí být do kotle dávkované v takovém množství, aby to odpovídalo maximálnímu výkonu kotle.

Z hlediska výroby kotlů, procesu spalování, vypouštěných emisí i následné likvidace by se dalo říct, že moderní kotle jsou ekologické. Jak konkrétně, zjistíte v našem článku