Užitečné informace

Vyměňte starý kotel za nový, než bude vytápění vaším starým kotlem nezákonné, protože uplyne lhůta, do níž zákon o ochraně ovzduší nařizuje staré kotle vyměnit.

Zákaz provozu starých kotlů na uhlí se posunul na začátek září 2024. Poté už opravdu nebude možné provozovat kotle emisních tříd 1 a 2. Proto, jen jak to bude možné, neváhejte a vyměňte starý kotel za nový, protože podle odhadů bude současná vlna nákupů pokračovat. Tak ať vám Kotlíková dotace neunikne.

Kvalitní spalování je základem pro správný chod kotle a udržení jeho dlouhé životnosti. Automatický kotel na pelety, tak jako každý kotel na tuhá paliva, potřebuje pro dobré spalování optimální přísun spalovacího vzduchu a kvalitní palivo, které je pro daný kotel určené. Palivo musí být do kotle dávkované v takovém množství, aby to odpovídalo maximálnímu výkonu kotle.

Z hlediska výroby kotlů, procesu spalování, vypouštěných emisí i následné likvidace by se dalo říct, že moderní kotle jsou ekologické. Jak konkrétně, zjistíte v našem článku

Ještě vám není úplně jasné, co udělat se starým kotlem na tuhá paliva, kterého se potřebujete zbavit? V našem článku zjistíte vše potřebné.

Kotel na tuhá paliva a podlahové vytápění mohou být skvělými partnery. Více se dozvíte v článku.

Správný rozměr kotle na tuhá paliva je jedna věc, ale potřebný minimální prostor v místnosti druhá. Přečtete si na co konkrétně myslet při výběru kotle.

Co znamená, jak vzniká i jaký kotel si můžete vybrat, se dozvíte v tomto článku.

Jaký je výběr tuhých paliv, jak jsou dostupné, kolik zhruba stojí a jak se vám vyplatí.

Do září roku 2024 je potřeba vyměnit staré neekologické kotle na tuhá paliva za nové, kterých kotlů se to týká zjistíte v našem článku Jak zjistit emisní třídu kotle. V tomto článku vám představíme, jak může takový proces vypadat.