Aktuality

Stejná konstrukce i účinnost, ale jednodušší řídicí jednotka. Ta odlišuje nové kotle s označením „S“ od stávajících kotlů na dřevo H4EKO‑D a H4EKO‑D MAX. Sami si zvolíte, kolik prvků topného systému potřebujete ovládat.

Seznamte se s novým maskotem OPOP! Od 15. března bude k vidění nejen v naší komunikaci na webu a sociálních sítích, ale také v televizních reklamách.

Vytápění dřevem je výhodné a oblíbené. Velkou předností je, že dřevo můžete spalovat v kamnech, v otevřeném i zavřeném krbu, v kotli i jen tak venku na ohništi. V každém případě ale platí jedno důležité pravidlo – vlhké dřevo je absolutně nevhodné a do ohně nepatří.

Dalo by se říct, že každý moderní kotel, ve kterém hoří dřevo, je zplynovací. Přečtěte si, co přesně to znamená a hlavně jaké mají zplynovací kotle na dřevo výhody. Jde například o úsporu paliva a nižší emise.

Když vybíráme topení na chalupu nebo chatu, platí stejná pravidla jako u vytápění domu: dobře to promyslet, zvážit potřebný výkon a zvolit takové palivo, které vám bude vyhovovat dlouhodobě. Sepsali jsme možnosti,  jaké topení na chalupu dává největší smysl.

Instalace kotle nebo výměna nového za starý není složitá, ale je potřeba všechno dobře naplánovat. Doporučujeme obrátit se na odbornou topenářskou firmu nebo proškoleného odborníka, který montáž kotle spolehlivě zabezpečí.

V kotli na pevná paliva s ručním přikládáním se bude malá vrstva dehtu objevovat vždy. Při větším množství si ale koledujete o malér. Poradíme vám, jak odstranit dehet z kotle a hlavně jak tvoření a usazování dehtu předcházet.

Kotle, do kterých se přikládá ručně, potřebují ke správnému fungování připojený zásobník na vodu, který pojme a uchová přebytečné teplo. Používá se název akumulační nádoba nebo nádrž. Poradíme vám, jak vybrat a používat akumulační nádrž ke kotli na dřevo nebo na uhlí.

Zapálení ohně téměř na lusknutí prstu. Vytápění, které probíhá bez ručního přikládání paliva. Tři dny příjemného tepla, kdy se nemusíte o nic starat. A to stále není vše – naše nová kamna na pelety nabízí opravdu řadu výhod.

Chcete vědět, zda za topení v domě neplatíte zbytečně moc? Nebo teprve nejvýhodnější způsob vytápění vybíráte? Výše nákladů je důležitá, a tak byste porovnání cen vytápění měli věnovat dostatek pozornosti. Poradíme vám, jak na to.