Aktuality

Zapálení ohně téměř na lusknutí prstu. Vytápění, které probíhá bez ručního přikládání paliva. Tři dny příjemného tepla, kdy se nemusíte o nic starat. A to stále není vše – naše nová kamna na pelety nabízí opravdu řadu výhod.

Chcete vědět, zda za topení v domě neplatíte zbytečně moc? Nebo teprve nejvýhodnější způsob vytápění vybíráte? Výše nákladů je důležitá, a tak byste porovnání cen vytápění měli věnovat dostatek pozornosti. Poradíme vám, jak na to.

Kdo vyhrál v naší soutěži „Kotel za 1 Kč“? Z nových majitelů kotle OPOP, kteří se zaregistrovali do soutěže, jsme vylosovali 10 šťastlivců. Někteří z výherců již připravují své kotle k instalaci a provozu na blížící se topnou sezonu. 

Zákaz provozu starých kotlů na uhlí se posunul na začátek září 2024. Poté už opravdu nebude možné provozovat kotle emisních tříd 1 a 2. Proto, jen jak to bude možné, neváhejte a vyměňte starý kotel za nový, protože podle odhadů bude současná vlna nákupů pokračovat. Tak ať vám dotace na nový kotel neunikne.

Střídání paliv v jednom kotli je nejen výhodné, ale také zvyšuje komfort vytápění. Pokud kotel s ručním přikládáním doplníte o přestavbovou sadu na pelety, získáte bezobslužný provoz až na 5 dnů. Navíc nyní nabízíme sadu s hořákem na pelety až o 15 tisíc korun levněji.

Dáme vám 75 kilogramů paliva, nebo 50 kilogramů dřevní briket. Využijte akci, kterou jsme připravili s českým výrobcem pelet Biomac. Zároveň získáte slevu 10 procent na váš příští nákup paliva do kotle.

Podle reklam, článků v médiích i prospektů developerských projektů může mít člověk pocit, že každý dům v Česku už je vytápěný tepelným čerpadlem. Nenechte se ale mýlit. S popularitou čerpadel přibývá hlasů, které před unáhleným pořízením tepelného čerpadla varují.

Využívat v domě více způsobů vytápění není žádná rozmařilost. Naopak – možnost střídání podle situace vám dá příležitost ušetřit na celkovém účtu za topnou sezónu. Pokud máte možnost instalovat druhý zdroj vytápění, určitě nad tím uvažujte.

Vyměňte kotel za nový, než bude vytápění starým kotlem nezákonné. Čas máte už jen do 1. září 2024. Poté uplyne lhůta, do které zákon o ochraně ovzduší nařizuje kotle emisní třídy 1 a 2 přestat provozovat. Na výměnu se vyplatí vyřídit dotaci a čerpat příspěvek.

Marně pátráte, který systém vytápění je ten nej? Pro každého to znamená něco jiného. Sepsali jsme proto ty nejdůležitější body, na které se při výběru zaměřit. Záleží, zda řešíte projekt novostavby, nebo výměnu ve starším domě. Každá situace vyžaduje specifický a hlavně pečlivý přístup. Přece jen typ vytápění ovlivní vaše bydlení na dlouhá léta.