Užitečné informace

Příjem žádostí v další etapě programu Nová zelená úsporám (NZÚ) byl zahájen. Jaké jsou nové podmínky pro výměnu starých kotlů za nové? Zjistěte.

Z hlediska výroby kotlů, procesu spalování, vypouštěných emisí i následné likvidace by se dalo říct, že moderní kotle jsou ekologické. Jak konkrétně, zjistíte v našem článku

Ještě vám není úplně jasné, co udělat se starým kotlem na tuhá paliva, kterého se potřebujete zbavit? V našem článku zjistíte vše potřebné.

Chcete vyměnit starý neekologický kotel na tuhá paliva za nový a uvažujete o využití dotací? V našem článku zjistíte, jaké máte možnosti i jaké jsou podmínky pro získání finančních příspěvků.

Kotel na tuhá paliva a podlahové vytápění mohou být skvělými partnery. Více se dozvíte v článku.

Správný rozměr kotle na tuhá paliva je jedna věc, ale potřebný minimální prostor v místnosti druhá. Přečtete si na co konkrétně myslet při výběru kotle.

Co znamená, jak vzniká i jaký kotel si můžete vybrat, se dozvíte v tomto článku.

Jaký je výběr tuhých paliv, jak jsou dostupné, kolik zhruba stojí a jak se vám vyplatí.

Do září roku 2022 je potřeba vyměnit staré neekologické kotle na tuhá paliva za nové, kterých kotlů se to týká zjistíte v našem článku Jak zjistit emisní třídu kotle. V tomto článku vám představíme, jak může takový proces vypadat.

V principu, každý současný kotel, ve kterém hoří dřevo, je zplynovací. Přečtěte si, co to ale znamená.