Jak si koupit nový kotel na tuhá paliva

 Koupit si nový kotel není tak snadné. Poradíme vám s procesem výběru a instalace kotle. 

Jak si koupit nový kotel na tuhá paliva

Moderní kotel na tuhá paliva je vysoce účinný a pohodlný, aby vám dlouho a dobře fungoval je potřeba obrátit se s finálním výběrem na odborníky, kteří vám doporučí kvalitní kotel a především správný výkon. Kotel vám objednají, nainstalují nebo zajistí instalaci a můžou kotel i pravidelně servisovat.

Proč si objednávat kotel přes montážní firmu

  1. Firma vám vypočítá vhodný výkon kotle do vašeho domu, aby vám doma nebyla zima ani jste nemuseli v topné sezóně příliš často větrat kvůli teplu.
  2. Správně propojí kotel s vašimi dalšími topnými okruhy a zkontroluje související systémy.
  3. Montážník může zajistit likvidaci vašeho starého kotle.
  4. Pouze v případě odborné instalace lze podat reklamaci na kotel.
  5. Některé montážní firmy za vás podají i žádost o aktuální kotlíkové dotace, které výrazně sníží cenu kotle.
  6. Montážní firma vám může kotel po sezoně pravidelně do budoucna servisovat.

Jak dlouho montáž trvá

Výměna kotle trvá zpravidla jeden, maximálně dva dny. U složitějších případů montážníci pracují déle.

Cena za montáž

Cena za montáž se liší podle rozsahu instalace. Například pokud pouze vyměníte starý kotel za nový a zachováte starý (původní) topný systém, tak za montáž zaplatíte odhadem jednotky tisíc korun a plus zaplatíte cenu za nový kotel.

Pokud při pořízení nového kotle budete vyměňovat celý topný systém včetně radiátorů, provedete vyvložkování komína a připojíte například rovněž solární konektory, pak se bude cena za montáž a pořízení nových zařízení pohybovat ve výši několika statisíců.

Montážní firma vám ale již před koupením kotle topný systém zkontroluje a vysvětlí, co je potřeba opravit, vyměnit a co by se vám mohlo hodit a proč.

Kdy objednaný kotel doručíme

Běžně objednaný OPOP kotel doručujeme na požadovanou adresu do týdne.

Jaká je na kotel záruka

Na celý kotel je záruka 2 roky a na kotlové těleso 5 let. Ovšem kotel vám musí zprovoznit odborná firma a musíte ho používat podle návodu. Navíc kotel musí být provozovaný s ochranou “zpátečky”, což je vstup topné vody, která se vrací z topného systému, do kotle.

Kotel OPOP H4EKO U vlastníma rukama

Jediný kotel, který si naši zákazníci instalují někdy sami je kotel na uhlí H4EKO U, protože je na instalaci jednoduchý.

Montážní a servisní firmy

Kotel na tuhá paliva je zdroj vytápění, který s minimem práce navíc zajistí u vás doma spolehlivě požadované teplo. Před zakoupením je dobré se spojit rovnou s montážní firmou a vše s nimi probrat.

Po celé republice jsou sítě ukázkových referenčních kotelen, montážních a servisních firem prodejních míst, které kotle evropských a světových značek prodávají. Prodejci vás celým procesem provedou.