Jaká je životnost kotle na tuhá paliva

Očekávaná minimální životnost kotle je 15 let, ale máme zákazníky, kteří náš kotel používají již přes 40 let. Vašemu kotli dopřejete dlouhý život, když se o něho budete dobře starat.

 

 

 

 

Jaká je životnost kotle na tuhá paliva

Životnost kotle OPOP ovlivňují tyto faktory

  1. je důležité správné zapojení do systému podle doporučení výrobce (dodržení teploty topné a vratné vody)
  2. je nutné používat záruční (doporučené) palivo, které má správnou vlhkost
  3. velkou roli hraje správná a pravidelná údržba kotle

Správný výběr kotle

Pro dlouhý život kotle je důležité ho (zaprvé) dobře koupit. Na zákaznících je vybrat si způsob vytápění a typ kotle s příslušenstvím, ale (za druhé) na odbornících z řad montážních firem leží úkol vybrat kotel s odpovídajícím výkonem a správně ho nainstalovat. 

Instalace od odborníka

Vždy si na instalaci kotle objednejte zkušeného odborníka, který má dobré reference. Pokud si některý náš zákazník vybere a nainstaluje kotel sám, nemůžeme zaručit, že bude kotel fungovat správně a dlouho vydrží. 

Používejte správné palivo

Do kotle patří jen řádně proschlé palivo. Vhodné pelety poznáte podle značky světové certifikace ENplus A1, která určuje nejvyšší jakost pelet, a její logo pak najdete na každém pytli s peletami. Uhlí pro přikládání kotle musí být suché a mít správnou zrnitost. A dřevo je také potřeba nechat řádně proschnout.

Jak se o kotel stará, tak dlouho kotel slouží

Snažíme se pracovat, inovovat i vyvíjet kotle tak, aby se jejich životnost zvyšovala. A zároveň byly co nejjednodušší na údržbu. I přesto si po zakoupení kotle pročtěte návod k použití a v pravidelných intervalech čistěte popelník, kotlové těleso, rošt, celý hořák, ale i násypku a komín. Jak vyčistit správně kotel si můžete přečíst nejen v manuáli ke kotli, ale i v našem článku. 

Kotloví matadorové

Na našich sociálních sítích v předcházejících měsících pár našich zákazníků sdílelo kotel OPOP, které mají již kolem 40 let. A to navíc mají starší kotle, které dřív měly tloušťku plechu 4 mm. (Dnes mají plechy již tloušťku 5 mm.) Všichni potvrdili, že se o kotel pravidelně starají a používají pouze vhodné palivo. Máme z takových zpráv radost. A potvrzuje se nám, že naše kotle vydrží mnohé.