Jaké jsou dotace na kotle

Chcete vyměnit starý neekologický kotel na tuhá paliva za nový a uvažujete o využití dotací? V našem článku zjistíte, jaké máte možnosti i jaké jsou podmínky pro získání finančních příspěvků.

Jaké jsou dotace na kotle

Jaké jsou současné dotace na výměnu kotle

Momentálně se připravují dva dotační programy. První je další vlna kotlíkových dotací a druhý je program Nová zelená úsporám 2021+. V obou případech musíte být vlastníci domu a musí se jednat o kotle na biomasu, tedy o kotle na pelety nebo dřevo.

 

Připravte se ovšem finančně na to, že od prvního podání žádosti po vyplacení částky uplyne pravděpodobně pár měsíců.

Výměna kotle a využití programu Nová zelená úsporám 2021+

Program bude spuštěn na podzim 2021 a předpokládané ukončení bude v roce 2030, případně do vyčerpání finančních zdrojů programu.

V Nové zelené úsporám 2021+ mohou zažádat o příspěvek na výměnu neekologického kotle za efektivní ekologicky šetrný zdroj vlastníci domu. Získají příspěvek 80 000 Kč na kotel na biomasu, který je doplněný akumulační nádrží. Pokud si majitel nechá instalovat i celosezónní zásobník pelet, dostane podporu až 100 000 Kč.

Výměna kotle a využití kotlíkových dotací

Na podzim se zveřejní nové podmínky dotačního program tzv. kotlíkových dotací. Ve čtvrté vlně budou zvýhodněné rodiny s nižšími příjmy a lidé v důchodovém věku. Ti získají až 95 % nákladů na výměnu starého neekologického kotle za nový na biomasu. Ostatním zájemcům bude vyplaceno 50 % nákladů. Limit je v obou případech 130 000 Kč. O dotaci bude možné žádat až do konce srpna 2022. Jak žádat o kotlíkovou dotaci, si můžete přečíst v našem článku Jaké jsou podmínky pro kotlíkové dotace?

Povinná výměna neekologických kotlů na tuhá paliva se blíží

Jak ideálně vyměnit starý kotel za nový, jsme vám napsali v našem článku Výměna kotle na tuhá paliva – průvodce. Co se týká dotací, konkrétně vám poradí montážní firma, se kterou budete výměnu řešit, případně zavolejte přímo nám na +420 571 675 252 a vše probereme.